Logo Informacje
UKS Chorzów (1998-2000)

n Drużyna UKS Chorzów w składzie: Sebastian Krupa, Bogusław Król, Jurij Fomin, Janusz Król, Adam Kasperski, Jerzy Król zdobyła (ekstraklasa - sezon 2000) drużynowe mistrzostwo Śląskiej Ligi Amatorów oraz Puchar Ligi. Sebastian Krupa wygrał klasyfikację na najlepszego zawodnika amatora na Śląsku.
Druga drużyna UKS Chorzów: w składzie: Mariusz Cyrta, Andrzej Pilny, Dawid Bęben, Robert Wilk i Jan Komander wywalczyła w ekstraklasie 9. miejsce. Trzecia Drużyna UKS Chorzów zajęła w I lidze 12. miejsce.

n Na półmetku drużynowych mistrzostw Śląska amatorów w sezonie 2000 na pierwszym miejscu w ekstraklasie uplasował się UKS Chorzów z 18 pkt wyprzedzając TKKF Chorzów (15 pkt) i Gronie Tarnowskie Góry (14 pkt). W ważnym meczu u siebie UKS Chorzów (Fomin, Król, Krupa) pokonał 7:3 TKKF Chorzów, prowadząc już 7:1. Zespół gości przyjechał w najsilniejszym składzie jakiego nie posiadał od prawie 5 lat. Oprócz Mariana Kołodziejczyka i Mirosława Lewczuka zagrał zakupiony przed sezonem Piotr Wilk.
Natomiast w klasyfikacji indywidualnej ekstraklasy prowadzi Sebastian Krupa (UKS Chorzów) z 26 pkt, przed Piotrem Wilkiem - 24 pkt i Mariuszem Żurkiem z Tarnowskich Gór - 23 pkt.

n W decydującym meczu o mistrzostwie drużynowym Amatorskiej Ligi Śląskiej drużyna UKS Chorzów wygrała z TKKF Chorzów aż 10:0 i została drużynowym mistrzem Ligi w sezonie 1999. W tym sezonie w UKS występowali: Bogusław Król, Sebastian Krupa, Jurij Fomin, Janusz Król i Jerzy Król. Ponadto zawodnicy: Bogusław Król został indywidualnym mistrzem Ligi Śląskiej, a Sebastian Krupa wicemistrzem!

n Zawodnicy UKS Chorzów w składzie: Jurij Fomin, Bogusław Król i Sebastian Krupa zdobyli Puchar Ligi Śląskiej w sezonie 1999. W finale pokonali inny zespół z Chorzowa TKKF 6:4. Jest to pierwszy Puchar zdobyty przez zespół UKS Chorzów, dwukrotnie na przeszkodzie stawał Światowid Gliwice.

n Dobrze spisali się zawodnicy UKS Chorzów w Turnieju Barbórkowym w Siemianowicach. W kategorii najmłodszej do 25 lat Daniel Duda w finale pokonał Artura Nieslera (obydwaj UKS). Wcześniej Artur po zaciętej i bardzo dobrej grze pokonał Mirosława Świątka z Siemianowic 2:1, w trzecim secie 22:20. Czwarty był brat Artura Maciej. W kategorii 26-50 lat wygrał Sebastian Krupa (UKS) pokonując w półfinale samego Piotra Wilka z Siemianowic. Natomiast w open rewelacją był Bogusław Król (UKS). W pierwszej rundzie pokonał Józefa Jaskólskiego z Siemianowic 2:1, przegrywając już w trzecim secie 14:18 i 16:19. W następnych rundach wygrywał z Marianem Kołodziejczykiem, Jurijem Fominem, Piotrem Wilkiem, a w finale pokonał dość pewnie Mirosława Lewczuka z TKKF Chorzów 2:0. Ogólnie biorąc był to jeden z lepszych występów zawodników UKS Chorzów w roku 1999 w tak wielkiej i prestiżowej imprezie.

n Drużyna UKS II (Cyrta, Bęben, Pilny) idzie w ekstraklasie jak burza. Po remisie z UKS I wygrali z MOSiR-em Katowice (20.10.1999 r.), w którym grali Jan Łosiniecki, Andrzej Jędras i Jan Bogacz. Mariusz Cyrta zdobył komplet 3.5 pkt, ale to nie on był bohaterem całego spotkania. Był nim Andrzej Pilny wygrywając po zaciętej walce z Jędrasem i wręcz rozbijając Łosinieckiego. Wydaje się iż Pilny w 100 % trafił w okładziny, którymi gra (na bekhendzie - antytopspin). Niestety 3 porażki miał Dawid Bęben.

n Po wakcjacj letnich w 1999 r. MDK Chorzów przestał istnieć! Jednakże wszyscy amatorzy tego klubu przeszli do UKS Hajduki Chorzów. Siedzibę dla amatorów byłego MDK miasto Chorzowa wybrało na Szkolę Podstawową Nr 29 w Chorzowie przy ul. Lwowskiej.

n W III Mistrzostwach MDK Seniorów (21.05.99) w Chorzowie triumfował Bogusław Król przed Sebastianem Krupą i Mariuszem Cyrtą. Kolejne miejsca zdobyli Andrzej Pilny, Janusz Król i Stanisław Klim. W grze podwójnej zwyciężyli bracia Król przed swoimi najgroźniejszymi rywalami Andrzejem Pilnym i Mariuszem Cyrtą. Brązowy medal wywalczyli Sebastian Krupa i Artur Niesler. Czwarte miejsce zajęli Stanisław Klim i Wojciech Kamzela. Tytuł mistrza MDK przypadł Bogusławowi Królowi po raz pierwszy w karierze. Na przeszkodzie stawał zawsze Sebastian Krupa. Podobnie i tytuł w grze podwójnej przypadł braciom Król po raz pierwszy.

n MDK I Centrum Chorzów awansował do półfinału w amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego na Śląsku, po wygraniu w 1/4 z Bartkiem Siemianowice 8:2 i 7:3. W pierwszym półfinale MDK Chorzów na wyjeździe wygrał ze Światowidem Gliwice 6:4. Wspaniałą formą błysnął Sebastian Krupa, który przede wszystkim swoim szybkim bekhendem "rozwalił" wszystkich gliwiczan zdobywając 3.5 pkt.

n Druga drużyna MDK Chorzów grająca w składzie Mariusz Cyrta, Dawid Bęben, Andrzej Pilny i rezerwowy Jan Komander najprawdopodobniej zagrają w nowym sezonie 1999 w ekstraklasie amatorskiej. Jest to ich wielki sukces. Zawodnicy oświadczyli, że w następnym sezonie spróbują powalczyć o 5 miejsce wśród 10 drużyn.

n W lidze grają również najmłodsi wychowankowie MDK. Trzeci garnitur MDK-u tworzą w br. bracia Nieslerowie Artur i Maciej, Wojciech Kamzela oraz Daniel Raczyński i Mariusz Rogalski. Jest z czego wybierać ponieważ w Miejskim Domu Kultury pod kierunkiem instruktora Sebastiana Krupy trenuje ponad 30 dzieci.

n Zakończyły się dwudniowe III Młodzieżowe Mistrzostwa MDK w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 34 młodych graczy z MDK w Chorzowie. W finale spotkali się Mariusz Cyrta i Michał Gruchalski. Mecz zakończył się 3:0 ( 7,13,15) dla Cyrty. Trzecie i czwarte miejsce przypadło Danielowi Raczyńskiemu i Danielowi Dudzie.
Rozegrano również turniej deblowy. Mistrzami zostali niespodziewanie Mariusz Rogalski i Daniel Raczyński, którzy w półfinale pokonali Mariusza Cyrtę i Łukasza Bieńka. W finale wygrali z Gruchalskim i Maciejem Nieslerem 2:1 (-19,18,11).